2019 – 2020 okul sezonu, salgın hastalıklar falan derken; son yazımızın üstünden, 1 yıldan fazla zaman geçmiş. Aslında okul sezonu hareketliliği, pandemi falan olmasa da, burayı aksatabilirdim. Twitter’ı özlüyorum.

Doğumundan beri belli şeyleri not aldığım, okudukça gülümseyeceğim anıları eklediğim Twitter hesabın, doğru doğum tarihini girdim diye kapatıldı ve yazdıklarım silindi. Daha fazlasını söylemeye gerek yok sanırım. İlk konuştuğun zamanları, ilk adımını falan hatırlıyor olsam da, ilk kurduğun 2 kelimelik cümleyi hatırlayamıyorum. En azından tarihini, saatini bilemiyorum.

Yazarken farkettim de, ne gerek var ki? Biz zaten birlikte, sürekli yeni anılar, yeni anlar yaşıyoruz.

Twitter sonrasında böyle bir site hazırlayıp, seninle ilgili notlar alıp, fotoğraflarını derleyeceğim bir site yaptığımı sadece annene söylemiştim. Her şeyde olduğu gibi pek umursamadı. Umursamaz görünmedi tabii ki ama unuttu çoktan. Sebebini tam olarak hatırlamasam da; 3 – 4 gün önce sana siteden bahsettim. Henüz alan adını bile kaydetmemiştim, farklı bir alanadı altında klasör olarak yayındaydı. Çok sevindin. “Adresi kim girerse girsin açılacak mı?” dedin, “Evet” dedim ve sevindin. Alan adını sepete eklediğimi hatırlıyorum sadece. Sabah veya gece yarısı alan adı kayıt firması, e-posta kutuma faturamı göndermişti.

Bu 1 yıl içerisinde anlatacak sayfalar dolusu konu ve anı var. Konuları bir kenara bırakıp, zaman zaman anılardan bahsetmek istiyorum. Artık anı kaydedici olarak “Google Fotoğraflar” kullanıyorum. O yüzden hatırlamak için çok çabalamama gerek olmayacak. Siteyi hazırlama amacımı unutmadım tabii ki ama hala 1 yıl geriye gidebiliyorum.

Seni seviyorum güzel kızım. Nasıl birisi olacağını hala kestiremiyorum fakat akıllı da olsan, işe yaramazın teki de olsan hep aynı oranda seveceğim. Sevgimi belki bazı durumlarda belli etmeyeceğim fakat bil ki her zaman seveceğim.

Bu arada, senin de siteyi ve adresi unuturacağını biliyorum. Belki ben söylediğimde hatırlarsın. 7 yaşında bahsettiğimizde çok sevinmiştin, o yüzden tekrar yazmaya başlayıp fotoğraflarını eklemeye başladım derim.

1 Yıl sonraki ilk yazımı yazarken, anıları hatırlayamayacağımdan korkuyodum aslında. Google Fotoğraflar’dan bakıp hatırlarım diye düşünürken, bu yıl bisiklet kullanmaya başladığımız geldi aklıma. İlk ciddi kazanı bile yaptın. Sonra görüşürüz.

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.