Alternatif metin

Savaşa hazır, kadın savaşçı. Amazon.

21 Mart 2013 – Saat 13:40‘da, İstanbul’da doğdu. Üsküdar ile Kadıköy arası bir yerde. Koşuyolu’nda. Resmi olarak Kadıköy sayılıyor tabii.

Normal geçen hamilelik süreci sonrasında; gelmemekte ısrarcı olunca, doktorunun müdahalesiyle, hayata gözlerini açması sağlanmıştır. Yani; rahatlığı doğuştan olduğu için, kolay değiştirilemez.

Medipol Hastanesi varolduğu sürece, doğum kayıtları ve bilgileri buradan görülebilir. O gün, Medipol – Koşuyolu Hastanesinde doğanların; en uzunu, 2. en ağırı ve en koca kafalısı. Belki de, hemşiremiz milimlerin insanı, takıntılı birisiydi. Küsüratlı olan tek kafa ölçüsü bizim.

Eğitim hayatına; Istanbul International School’da başladı ve şu anda Eyüboğlu Eğitim Kurumlarında devam etmektedir. Erken eğitim hayatına başlamasının, bizim için en önemli nedeni; yaşıtlarıyla büyümesini sağlamaktı. Sonrasında; madem okula gidiyor, iyi bir okulda, ingilizce ağırlıklı bir eğitim alsın, ileride belki işine yarar, bize de teşekkür eder düşüncesiyle, evimize yakın mesafede bulunan okul seçimimizi de yaptık.

2015 – 2016 Istanbul International School – Little Bunnies
2016 – 2017 Istanbul International School – Gold Fish
2017 – 2018 Istanbul International School – Bumblebees
2018 – 2019 Eyüboğlu Eğitim Kurumları (Hazırlık Sınıfı)
2019 – 2020 Eyüboğlu Eğitim Kurumları (İlkokul 1. Sınıf)

International School’dan bahsedince, Beril’den bahsetmemek olmaz.

Beril, 2015 yılından beri arkadaşı. International School’da tanıştılar ve hala görüşmeye devam ediyorlar. Nilda’nın sert sevmeleri, ara ara olan kavgaları, kaş ısırmalar ve yanak morartmalar, arkadaşlıklarını etkilemedi. Beril şu anda farklı bir okulda 1. sınıf okuyor. Kendi hallerine bıraksak; Hazırlık Sınıfı – 1. Sınıf rekabetiyle birbirlerini kırabilirler. Ama önemsiz bir konu yüzünden, birbirlerini kırmalarına izin verilemez.

Akademik eğitim hayatı ile birlikte; aktif olarak; yüzme, paten ve piyano dersleri devam etmektedir. Resim yapmak, kitap okumak, müzik dinlemek, bahçe, ahşap ve kağıt işleri şu anda en büyük hobileri. Yada malzeme bolluğundan, ne yapacağını şaşırmış durumda. Bilemiyorum Altan.

Çizgi film izlemek de, gittikçe azalan, kopmasını istemediğim fakat tam bir düzene de oturtamadığımız hobilerimizden bir tanesi.

Yüzme, paten ve piyano’yu hobiler arasına yazmama sebebim; her birine benim motivasyonum ile devam ediyor oluşudur. Aslında kendisinin istediği fakat dile getiremediği şeyler aslında. Şile’de kendisinden 2 yaş büyük bir kızın; denize koşarak girişine nasıl baktığını ben gördüm.

Bunları farklı zamanlarda da anlatabiliriz.

Doğumundan – bugüne kadar hatırladığım tüm şeyleri; arka – arkaya, aynı sayfaya yazmak istiyorum fakat bir süre sonra cümleler toparlanamayacak, benim sonradan aklıma gelen anılar, araya sıkıştırılmaya çalışılacak ve her şey birbirine karışacaktır. O yüzden, bu yazı; 6 yılın kısa özeti olsun.

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.