Aile ile birlikte yapılması gereken ilk ödev, bir yerin tanıtımıydı sanırım. Yarıyıl tatilinden sonra yapılacaktı. Nilda, nerden esti bilmiyorum Çin tanıtımını seçmişti. Onunla ilgili videoları ayrı bir yazıda paylaşacağım. Bir de fındık ile ilgili ödevimiz vardı, onu da mutlaka paylaşmalıyım.

Geçtiğimiz hafta bu kağıt, akıl defteri aracılığı ile, 1 gün gecikmeli olarak ulaştı. Sanırım, ünitenin konusu “Birbirinden farklı meslekler, yaşantımızı kolaylaştırmaya yardımcı olur.” Ama, cümlenin başına “Birbirinden” yazmadıkları için, ben mesleğin farklı olması gerektiğini düşündüm. Aslına bakılırsa, herkes için, her meslek farklıydı ama biz, bize göre farklı bir meslek seçmeliydik.

Hem mesleği, hem kendisi farklı kişiler bulmak zor olmadı. 3 saniye içerisinde Çikolatacılık – Hakan, Peyzaj Mimarlığı – Ahmet şeklinde 2 seçenek geldi. Daha fazla düşünmeye gerek olmadan, ödev konusunu ve seçenekleri Neslihan’a ilettim. Aslında 2. seçeneği iletmeden, o da Hakan’ın olabileceğini söyledi ve hazırlıklarımız hızlı bir şekilde başladı.

Arada olan küçük sürtüşmeleri atlayalım ama ben bi ara ödeve yardım etmekten vazgeçmiştim. Bi’ yarım saat falan.

Her zaman bir çanta içerisinde taşıdığım, fotoğraf ve video ile ilgili ekipmanların tamamını Hakan’ın atölyesine götürdük fakat; kiminin şarjı, kiminin tripodu yoktu. Aslında her biri kısa süre içerisinde halledilebilir şeylerdi fakat; işin içinde, benim dışımda birisi olduğu için, zamanının kısıtlı olabileceğini düşünerek, yine hızlı bir şekilde sahnemizi hazırladık.
Video tarzı belliydi, sorular belliydi. Hakan’a ait iPhone X’in şarjı olmadığı için, değerli aksiyon kameram SJCAM 5000x Elite’in açısı ayarlandı ve başladık.

Röportajımızın son hali

Okul logosu, 19 Mayıs logosu ve altyazı, sadece TV görüntüsü oluşması için eklendi. Meslek ilgi çekici, röportajda ilgi çekici olmalıydı

Sonuç: İzleyen herkes çok beğendi. Öğretmenlerinin samimiyetine; müdür yardımcısının kapı girişinde; “videonuzu çok beğendim” demesiyle inandım. Mutlaka herkesin çalışması, emeğinden dolayı beğenilmişti fakat konu ile alakası olmayan biri videoyu izlemiş ve beğendiğini bize karşı dile getirmişse, gerçekten beğenilmiş ve güzel olmuş demektir.

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.